Multi Loops

Recenze z magazínu ABBUC

Návyková logická hra Loops of Zen byla vydána v roce 2008 pro 8bitové počítače Atari. Následovalo pokračování Loops DX a nyní vyšla verze pro MultiJoy, kterou může hrát 5 hráčů najednou.

Vývojář Rudla Kudla hru upravil pro MultiJoy. Po nahrání hry se objeví titulní obrazovka podbarvená atmosférickou stereofonní hudbou. Klávesou Select volíte, zda chcete hrát s MultiJoyem nebo bez něj. Bez MultiJoye mohou hrát proti sobě nejvýše dva hráči. S MultiJoyem jich může být až pět. Při zahájení hry se sice objeví všech pět hráčů, ovšem pokud se některý z nich nepohne, Atari to zjistí a hráči zmizí. Ve hře zůstane vždy aspoň jeden hráč.

K dispozici jsou 4 herní plány, od velikosti 6 x 10 (easy), 12 x 20, 18 x 30 až po 24 x 39 (difficult). Cílem je propojit cesty z dlaždic tak, aby žádná cesta nezůstala s otevřeným koncem. Zní to jednoduše, ve skutečnosti je to poněkud obtížnější, zejména když hraje 5 hráčů najednou.

Každý hráč pohybuje svým barevným kurzorem po herním plánu pomocí joysticku. Pěti hráčům jsou přiřazeny následující barvy: bílá, žlutá, fialová, zelená a modrá. Dlaždice na herním plánu lze otočit o 90 stupňů proti směru hodinových ručiček tlačítkem FIRE. V dolní části obrazovky je čítač ukazující kolik dlaždic není propojeno. Hra končí, když hodnota čítače klesne na nulu. Vpravo dole je pak zobrazeno, jak dlouho hra trvala.

Grafika hry je spíše průměrná, což pro logickou hru plně postačuje. R0gerova hudba je velmi dobrá a nevtíravá. Jakožto hra pro MultiJoy a 5 hráčů najednou je hra plná napětí, protože každý chce hru dokončit jako první.

Závěr: Výborná oddechová hra pro MultiJoy se skvělou hudbou.

Multi Loops běží na strojích s minimálně 64 KB RAM pod operačními systémy Atari XL OS a QMeg OS 4.04.

Moje hodnocení:

- Grafika:      6
- Zvuk:         9
- Lákavost hry: 7

Yellow_Man