Hot & Cold Adventure

Recenze z magazínu ABBUC

To určitě bude hra typu jump'n'run jako Crownland, pomyslel jsem si, když jsem Hot & Cold Adventure viděl poprvé. To by samozřejmě bylo skvělé, naneštěstí to není čistě jump'n'run hra, ale spíše plošinovka. Bližší pohled odhalí, že grafika není tak pěkná a barevná jako v klasické verzi.

Po zavedení hry se objeví jednoduchá titulní obrazovka. Hru napsal Gorgh na letošním setkání Wapniak Party. Hra začne po stisknutí tlačítka FIRE.

Pěšák, zeleňák, skřítek či snad vzpřímená koza (?) se ovládá joystickem v portu 1. Skřítek se pohybuje doleva či doprava, při současném vychýlení páky nahoru může provádět šikmé skoky. Tlačítko FIRE není potřeba.

Jedna úroveň zabírá několik obrazovek; obrazovka roluje zprava doleva. Cílem hry je sebrat všechny rotující mince roztroušené na plošinách po celé úrovni. Pokud hráč z nějaké plošiny spadne, je vrácen na začátek úrovně. Hraní není až tak snadné. Kontakt s pobíhajícími horskými kozami a tučňáky v první zimní úrovni vede ke ztrátě jednoho života (hra začíná s 10 životy). To samé platí o skákajících čtvercích a poskakujících hvězdách.

Po vysbírání všech mincí je úroveň dokončena a objeví se další. Bohužel chybí zobrazení skóre nebo počtu sebraných mincí. Počet mincí se zobrazí jen v okamžiku ztráty života, společně s počtem zbývajících životů.

Grafika hry je ve skutečnost velmi dobrá, jen tolik nehýří barvami. Hráč i překážky jsou dobře animovány, i když se sem tam nějaký pixel objeví trochu mimo. Grafika druhé úrovně se podstatně liší a jsou zde i noví nepřátelé, např. opice. Při sebrání mince nebo kolizi s nepřítelem se ozvou zvukové efekty. Při hraní rovněž hraje hudba, která se po delším hraní trochu oposlouchá. V druhé úrovni hraje jiná hudba.

Závěr: dobrá plošinovka s hezky animovanými nepřáteli. Bohužel se nikde nezobrazuje skóre nebo další hodnoty. Ovládání je dobré. Grafika je slušná, stejně jako hudba. Nepotěší pouhé dvě úrovně. Pokud by hru někdo chtěl aktualizovat, chtělo by to pár úrovní navíc a také ukazatel skóre.

Hot & Cold Adventure běží na strojích s 64 KB základní paměti a navíc vyžaduje 64 KB rozšířené RAM (130XE). Podporované operační systémy jsou Atari XL OS a QMeg OS 4.04.

Moje hodnocení:

- Grafika:      8
- Hudba a zvuk: 7
- Lákavost hry: 8

Yellow_Man