= Diamondz 3 =

Diamondz 3 je další reedicí starší Fandalovy hry se zbrusu novými levely a dvěma novými prvky.

Diamondz je portem flashové hry Cyadonia, která je na internetu k nalezení na adrese http://www.cyadonia.co.uk. Odtud byla také převzata logika hry. Došlo k nezbytnému přizpůsobení originálu hardwarovým schopnostem osmibitových strojů Atari řady XL/XE.

Podstatou hry Diamondz je v časovém limitu vysbírat v daném levelu všechny diamanty a poté se ještě dostat do exitu, který je bránou k další úrovni.

Diamondz 3 obsahuje 33 zcela nových levelů. V nich se kromě vlastních diamantů postupně objevují další různé herní prvky, jako jsou miny, neviditelné zdi, jednosměrky, apod.

Oproti Diamondz 2 byly do verze 3 přidány dva nové prvky:

Na titulní obrazovce (stejně jako v průběhu celé hry) lze klávesou SELECT přepínat mezi hudbou a zvukovými efekty. STARTem nebo tlačítkem joysticku se přechází na výběr levelu, resp. zadávání hesla.

Každý level má přiděleno unikátní heslo, které současně zpřístupňuje všechny předcházející úrovně. Hesla se zadávají pochopitelně přes klávesnici.

Hra se ovládá klasicky joystickem v portu 1. Ovládání je velmi podobné jako u jiných známých logických her typu Atomix. Kurzor má tu základní vlastnost, že se vždy přesunuje pouze od jedné překážky ke druhé a během pohybu již nelze jeho dráhu nijak měnit.

Rozehraný level lze v libovolném okamžiku opustit klávesou ESC, která slouží i pro přechod mezi obrazovkou pro zadávání hesel a titulkou.

Diamondz 3 ke svému běhu vyžaduje XL/XE stroj s minimálně 64 KB paměti. Hru lze spustit z FLOP readeru, DOSu i QMEGu.