Imogen

Imogen je počítačová hra vydaná v roce 1986 pro počítač BBC Micro. Napsal ji Michael St Aubyn a vydala ji společnost Micro Power. Znovu byla vydána v roce 1988, a to ve formě konverze na počítač Acorn Electron. V roce 2019 tuto hru převedla na 8bitové Atari trojice Fandal, HardCore a Lukáš Bezděk.

Imogen zabírá celou stranu D magazínu. Vyžaduje 64 KiB RAM, jeden joystick a přinejmenším klávesy Start, Select a Option (je tedy kompatibilní s Atari XEGS bez připojené klávesnice). Hru spustíte nabootováním strany D s odpojeným BASICem.

Imogen je plošinovka kombinovaná s plněním logických hádanek. Hráč přebírá roli kouzelníka Imogena, který přišel o rozum a zapomněl kdo je, když se převtělil do draka, aby ochránil své město před útokem jiného draka.

Imogen je přenesen do labyrintu uvnitř hory. Aby se osvobodil, musí používat magii a své schopnosti řešit logické hádanky. Jediný způsob, jakým se Imogen může osvobodit, je stát se znovu tím, kým původně byl, a tak přestal být pro své město hrozbou.

Imogen na sebe může vzít celkem tři různé podoby. V každé podobě má určitou zvláštní schopnost, kterou ve zbývajících podobách postrádá.

Ve své přirozené podobě je Imogen lidským kouzelníkem. Může tak používat různé předměty (od revolveru přes konev na vodu až po cibulku tulipánu), které cestou nasbírá. V podobě kočky Imogen doskočí velmi daleko. A konečně, v podobě opice, může šplhat po provazech.

K úspěšnému dokončení každé úrovně (tedy uzavřené jeskyně zabírající čtyři obrazovky) je potřeba vhodně střídat různé podoby. I když Imogen nemůže během hry zemřít, počet změn podoby je omezen na 150. Při překročení tohoto limitu nelze hru dohrát.

Ovládání:

Odkazy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Imogen_(video_game)
http://8bs.com/elecgame/imogen.htm