Bugs Fight M4

je jednoduchá akční hra pro 2-4 hráče od skupiny BAHA Software.

Každý hráč se ujme jednoho ze čtyř různých brouků. Hra je velmi přímočará, pro vítězství ve hře je jednoduše třeba sežrat co nejvíce ostatních brouků.

Hlavní menu

V hlavním menu se nastavují parametry hry. Počet hráčů (2-4) je reprezentován číslem a také přehledem brouků nad menu. Dále lze nastavit vítězné skóre, počet míst kde se bude objevovat pátý brouk a také jednu ze čtyř různých map.

Parametry hry se mění stiskem příslušných kláves. Lze také podržet SHIFT a danou klávesu pro změnu parametru opačným směrem.

Hra se odstartuje mezerníkem, klávesou START nebo stiskem tlačítka na joysticku číslo 1.

Herní obrazovka

Nahoře a dole jsou stavové řádky. Pro každého hráče je zobrazeno skóre (S) a síla (P). Uprostřed obrazovky pak probíhá vlastní souboj.

Souboj

Nejprve se všichni hráči-brouci vylíhnou z vajíček. Po vylíhnutí je možné ovládat jejich pohyb joystickem. Na mapě se pak náhodně objevuje pátý brouk. Ten je v potravním řetězci nejníže. K pátému broukovi je třeba dostat se co nejdříve, protože jeho sežráním přibývá síla (P). Síla je potřeba k sežrání ostatních brouků.

Když hráč-brouk sežere jiného hráče-brouka:

1. Mají-li oba stejnou sílu, tak oba vybuchnou a odečte se jim síla

2. Je-li jeden brouk silnější, pak získává bod a ubude mu síla. Slabší brouk vybouchne.

Je tedy třeba sežrat, co se dá. Pozor však na přežrání! Pokud někdo sežere pátého brouka a má již sílu 3 tak z přežrání vybouchne, ztratí všechnu sílu a také jeden bod (pokud nějaké body má).

Souboj končí, když jeden z hráčů dosáhne vítězného skóre. Po skončení hry je zobrazena výsledková listina s pořadím a skóre všech hráčů.

Stiskem klávesy ESC lze rozehraný souboj předčasně ukončit a vrátit se do menu.

Požadavky na vybavení počítače

Atari XL/XE s 64 KB RAM, MultiJoy, disketová jednotka. Podporována je stereo úprava. Hru lze spustit přímo z FLOP readeru.

Vývoj hry

Hru pro Vás vymyslel, v TBXL naprogramoval, ozvučil a namaloval Petr Postava (HardCore) Michael Kalouš (Baktra) vypomohl přehrávačem RMT pro TBXL, optimalizacemi kódu a technickými radami.