Úvodník pro FLOP 63

Vážení čtenáři,

dostává se vám na obrazovky 63. číslo magazínu FLOP. Čekají vás samozřejmě tradiční rubriky jako je přehled akcí na letošní rok a zajímavé interview. V rozporu s očekáváním nedokončíme přehled zvukových čipů.

Po odmlce se naopak vracíme k tématu historie. Tentokrát se nebudeme věnovat vývoji v Československu, ale pojmeme to globálně. Připravený je pro vás přehled historie značky Atari a firem tohoto jména. Nejen na základě onoho textu jsme vytvořili seznam zajímavých výročí souvisejících s Atari v tomto roce, a plánujeme ho přinášet i v letech následujících.

Další novinkou je spolupráce s ABBUC magazínem. Je to bohatý zdroj informací, které však dosud byly k dispozici pouze v němčině. Dohodli jsme se proto, že ABBUC nám bude dodávat některé své články v angličtině, my je takto uveřejníme a navíc přeložíme do češtiny. Pro začátek přinášíme recenze her, což je žánr, který nám ve FLOPu chyběl.

Z oblasti softwaru přinášíme 4 hry:

Redakční tým na tomto čísle pracoval v následujícím složení:

Pokud byste se chtěli také podílet na vytváření FLOPu, neváhejte nás kontaktovat. Budeme rádi za kvalitní texty, hudbu, obrázky, hry, dema či jiný software. Texty mohou být v češtině a/nebo angličtině. Překlad v případě potřeby zajistíme.

Za celou redakci doufám, že se všem čtenářům bude FLOP 63 líbit. Těšíme se na vaše ohlasy, abychom mohli další čísla udělat ještě lepší. Vydání čísla 64 předpokládáme v říjnu 2019, redakční uzávěrka bude koncem července.

Bohdan Milar