Diamondz 2

Nahlédněme nyní do 130. čísla magazínu ABBUC, ve kterém Tigerduck recenzoval hru Diamondz 2.

Již v roce 2010 Fandal vydal první díl této logické hry. V roce 2017 přišlo pokračování s novými úrovněmi. Hra byla vydána v 60. čísle diskového magazínu FLOP. Titulní obrazovka je stejná jako v předchozím díle, kromě nového data a číslice „2“, která si našla své místo uvnitř písmene „O“.

I hudební doprovod zůstal stejný. Je docela pěkný, ale po nějaké době náročné duševní činnosti vám začne lézt na nervy (pozn. překl.: hudbu ve hře lze vypnout a nahradit zvukovými efekty jak na titulní obrazovce, tak během hry klávesou SELECT). Klávesou START přejdete na stránku výběru úrovně.

Pokud jste nějakou úroveň dokončili, budete odměněni heslem. Poté tuto úroveň můžete vybrat přímo. To vám ušetří čas, který by vám jinak zabralo opětovné hraní všech předchozích úrovní, než budete moci začít hrát ty nevyřešené.

Cílem hry je posbírat všechny diamanty. Hráč ovládá kříž, kterým lze pohybovat ve čtyřech směrech. Kříž se posouvá v příslušném směru, dokud nenarazí na překážku nebo okraj herního pole.

Abychom posbírali všechny diamanty, musíme promyslet každý tah. A musíme to udělat rychle, protože je třeba splnit časový limit. Když čas dojde, je nutné začít od začátku aktuální úrovně. Zbývající čas a počet diamantů se zobrazují ve stavovém řádku dole. Ve vyšších úrovních se objevují bomby a také nárazníky, které odrážejí náš kříž jiným směrem. V ještě pokročilejších úrovních se mohou skrývat i další typy bloků. Škoda, že jsem měl čas na testování pouze do 9. úrovně. Jelikož předchůdce obsahoval 45 úrovní, na cestě hrou budou zřejmě další překvapení…

Po posbírání všech diamantů je třeba splnit ještě poslední úkol: na obrazovce je pole označené písmenem E („Exit“), do kterého musíme kříž dostat, abychom mohli pokračovat do další úrovně. Pokud vás napadla podobnost se hrou „Jim Slide“, zřejmě se nemýlíte…

V případě, že se zaseknete, pomůže vám klávesa „ESC“. Když ji stisknete, můžete začít od výběru úrovně a vyzkoušet lepší postup.

Abychom omezili vaši frustraci, máme pro vás dva cheaty (Vy podvodníku!). Pokud použijete heslo „FREEZE“, zruší se časový limit. Heslo „ACCESS“ vám pak zpřístupní závěrečnou obrazovku. Rada: čas začíná běžet až s vaším prvním pohybem. Než se tedy pohnete, nejprve analyzujte situaci.

Závěr:

Náročná logická hra s dobrou grafikou a zvukem. Naštěstí je k dispozici systém hesel, díky kterému není nutné hrát znovu již vyřešené úrovně.

Zvuk: 7,8
Grafika: 7,0
Zábava: 7,0

Celkem: 7,2