Fruity Pete

Žil byl, chlapeček jménem Pete, který k smrti miloval ovoce. A to tak moc, až se mu po nocích zdálo, jak zůstal sám zavřený v bludišti plném jeho oblíbených pochoutek a jedinou cestou z něj bylo ovoce vyjíst.

A právě vyvést milého Péťu z jeho noční můry je ve hře vaším úkolem. V každém náhodně vygenerovaném bludišti na to máte libovolný čas, ale pouze omezený počet kroků. Důležité je také vědět, že Pete se svém snovém světě může pohyboval pouze od jedné překážky ke druhé a že se mu do cesty mohou navíc připlést různé čarovné předměty.

Myslete též na to, že Pete dokáže překážky v podobě květin svým kouzelným sprejem likvidovat a že za sesbírané ovoce dostává bonus v podobě dalších kroků. Ty se mu navíc počítají i do dalších kol, což je velmi důležité, protože bludiště postupně více zarůstá a pohyb v něm se stává obtížnější.

Ve hře jsou celkem tři úrovně složitosti: easy, normal a hard. Se stoupající obtížností se počet ovoce nutného k dokončení kola zvyšuje o větší přírůstek a bludiště též navíc rychleji zarůstá, takže zvládnout všech 100 levelů hry může být i docela slušná výzva.

Fruity Pete se ovládá joystickem v portu 1 plus klávesami Select a Option se ve hře vypíná a zapíná hudba, po klávese Return spáchá Pete sebevraždu a klávesou ESC se vrátíte do titulní obrazovky.

Hra ke svému běhu vyžaduje libovolný Atari stroj se 48 KiB paměti, stereo rozšíření je výhodou. Hru je možné spustit z FLOP readeru, z DOSu i z QMEGu.