Popis hry

Train 2 od skupiny BAHA SOFTWARE je druhý díl volné konverze české freeware hry Vlak z roku 1993 z PC na 8bitové počítače Atari.

Jako hráč řídíte lokomotivu nákladního vlaku a vaším úkolem je naložit všechny předměty, které na obrazovce vidíte. Za každý naložený předmět se vlak prodlouží o jeden vagon. Při jízdě nesmíte do ničeho narazit. Po naložení všech předmětů můžete projet branou do dalšího kola. Cílem hry je projet všech 50 kol.

Hru začínáte se třemi životy. Za každý naložený předmět získáte 10 bodů. Na konci kola je připisován bonus 200 bodů za každý zbývající život. Při ztrátě života je vám sraženo 300 bodů. Každých 5000 bodů je odměněno dodatečným životem, kterých lze mít až 9.

>Ovládání

Hra se ovládá převážně joystickem.

V hlavní nabídce přesunujte kurzor vychýlením páky nahoru a dolů. Stiskem tlačítka danou položku vyberete.

V průběhu hry vychýlením páky určujete směr lokomotivy, stisknutím tlačítka zvýšíte rychlost. Do hlavní nabídky se můžete vrátit stiskem ESC. Klávesy SELECT a OPTION přepínají mezi zvukovými efekty a hudbou.

Systémové požadavky

Změny oproti prvnímu dílu

Jako bonus je do tohoto čísla zařazena také remasterovaná verze prvního dílu hry. Původní kola si tak můžete vychutnat se všemi vymoženostmi nového enginu a s novou hudbou, kterou pro vás složil nezničitelný HardCore.

Zajímavosti

Nápad portovat hru VLAK dostal Petr Postava (HardCore) na ByteFestu 2016. Vůbec první část projektu, která vznikla byla Petrova hudba zkomponovaná v RMT.

Kód hry napsal Michael Kalouš (Baktra) v CC65 doplněném trochou assembleru. Je to vůbec první hra typu Snake, kterou kdy Michael napsal. K vývoji bylo použito prostředí NetBeans.

Úplně všechna kola vyprojektoval Petr ve speciálním editoru na PC. Editor napsal Michael v Jazyce Java.

Výše uvedené překvapení vymyslel Petr a ďábelsky se při tom usmíval.

Michaelovy reakce na narůstající velikost RMT souboru od Petra.

"... ale jestli to podstatně natáhne celkovou velikost RMT souboru, tak uvidíš něco mnohem horšího než programátora s pistolovou páječkou v ruce :-) ... "

"Tak to blahopřeji :-)
Právě jsi od hry Train 2 odstřihnul majitele Atari 800"

Nakonec vše dopadlo dobře. Páječka zůstala ve skříni a zahrát si mohou i majitelé Atari 800.