LAURA - Atariáda 2018 Edition

Když vyšla tato hra, okamžitě si mě podmanila. Když jsem zjistil, že autor vydal i editor levelů, okamžitě jsem využil možnosti a vytvořil 32 zcela nových levelů.

Bohužel editor levelů exportoval hotovou hru jen v polštině. Řekl jsem si, že by bylo dobré ji přeložit do češtiny. Tak jsem binárku otevřel v hexaeditoru a začal překládat, protože polský jazyk mi není cizí. Bohužel jsem zjistil, že všechny texty tak jednoduše přepsat nejdou a tak jsem požádal Fandala, který hru disassembloval a připravil tak, aby šly přepsat i zbývající texty. Hra je tedy nyní v CESTINE, chybí diakritika (to už bylo na mě moc) a nejsou přeložené texty v grafice, kterých je ale hodně málo.

Ve hře jde o to, zdolat 32 různě obtížných levelů tím, že v každém je nutné najít určitý počet masek, tím otevřít východ a vyhledat jej. K otvírání dveří slouží klíče, k zabíjení potvor bomby nebo házení mincí. Některé levely se musí projít hodně rychle, protože dochází k záplavám nebo požárům a nemusíte tak stihnout sebrat potřebné předměty. U jiných je třeba postupovat opatrně a nespadnout z plošin.

Hra je otestovaná a lze ji dohrát. Na jeden život ji ale dohraje asi jen Superman a možná Fandal, čímž jeho ani ostatní nechci podceňovat :-)

Ovládání: Joystick
Požadavky: ATARI XL/XE s min. 128 KiB RAM
Počet hráčů: 1
Multijoy: Ne
Stereo: Ano - pokud ho nemáte, hra jde i v monu.
Spouštění: Spusťte soubor XEX

Tímto děkuji Fandalovi za velkou pomoc při překladu a Bohdanovi za vstřícnost.

Příjemnou pařbu!

Akio Tenshi (Factor6), leden 2018