Hra Laura z Polska byla představena na akci Silly Venture 2016, i když se o ní zřejmě vědělo a mluvilo již dříve. Vzbudila značný zájem a vyhrála i domácí soutěž o nejlepší hru roku.

Ono jde skutečně o velký projekt, při zavedení hry ze souboru je třeba přídavná paměť minimálně 128 KB. Verze bydlící v zásuvném modulu takové omezení nemá, navíc nabízí dvojnásobné množství map, to je dvakrát třicet dva, vlastně celá hra je v této podobě zdvojená.

Na oficiálním polském zdroji o hře na adrese: www.arsoft.netstrefa.pl/laura.htm
lze nalézt stručné informace o autorech a programu, také seznam map, hodně obrázků a co asi hlavně zajímá, soubory ke stažení.

Jsou to čtyři jazykové verze hry, při čemž k polské a anglické je nabízen i manuál ve formě pdf, a pro opravdové zájemce i editor map jako aplikace pro PC se systémem Windows. Tímto byla udělaná i verze vydaná jako třetí strana FLOPu 61.

Místo odkazu na prodej zásuvných modulů je zde krátká zmínka o pravděpodobném ignorování dotazů na možnost zakoupení. Z toho usuzuji na vyprodání první série modulů.

Druhá série byla vydaná v březnu 2018, zřejmě v jazyce anglickém a její příprava probíhala či probíhá na URL: www.facebook.com/ArSoftLaura/

Pro znalce polského jazyka může být zajímavá opravdu dlouhá recenze: www.retronagazie.eu/megarecenzja-laura-atari/

A diskuze v angličtině probíhala na: atariage.com/forums/topic/258957-laura-brand-new-game/

A o čem hra vlastně je? Nu, já bych ji označil za grafickou akční hru logickou a adventuru. Názory na její přesné zařazení se budou ale jistě lišit.

-ZB-