Ohromný pozdrav čtenářům FLOPu,

kterým snad náš elektronický magazín přináší radost a kteří jej zajisté i nadále budou míti ve zvláštní oblibě!

Nebo!!!

Leč nechme vyhrožování raději stranou.

Je sobota týden před Atariádou a jako obvykle jsou tady stísněné pocity o nedostatečné přípravě a vůbec možném výskytu všelijakých problémů.

Na rozdíl od předchozích let, Velikonoce budou letos až po naší akci a hlavně není zima, naopak teplota tady na Hané vystoupala až přes dvacet stupňů Celsia, což už je dost teplo.

Naopak stejně jako loni uběhly již dva týdny od Foreveru, masivní to osmibitové demopárty ve střední Evropě. Přijeli jsme tam, viděli jsme ji, zúčastnili se soutěží, někteří z nás, nikoliv já, i vyhráli v některých kategoriích.

Hledaje vhodné téma pro tento úvodník, napadlo mě uvažovati o době existence FLOPu, jestli náhodou není nějaké kulaté výročí.

Tak určitě není, třebaže ke svému vlastnímu zděšení ani neznám jeho přesnou dobu vzniku. Byl to začátek roku 1990, nebo to mohl býti i konec 1989.

Já jsem tehdy získal kopie dvou prvních čísel a byl jsem jimi tak nadšen, že jsem si magazín okamžitě předplatil. Nicméně nepátral jsem po přesné době vydání prvního čísla, nakonec jsem v tu dobu ani jeho zakladatele Petra Vičara, tehdy z Rožnova, neznal. To až později.

V každém případě se blíží třicetileté výročí vzniku a mám tedy čas něco přes rok zjistit podrobnosti. Vypadá to jako vzdálený termín, ale ono to uteče...

A pak se velký Fandal zeptá: “Co úvodník pro FLOP?“. V ideálním případě se s ním radostně pochlubím, v tom horším, jako ostatně každý rok, na něj zůstanu hledět naprosto bezmocně, zděšeně a provinile.

V této souvislosti jsou o to více směšné mé občasné myšlenky, jak by bylo báječné zvýšení frekvence vydávání magazínu oproti té současné jedno číslo ročně. No jsou to jen sny nepochybně. Ale buďme rádi alespoň za to, co máme.

A to je jedno číslo FLOPu ročně a dvě akce v České republice zaměřené na počítače Atari, to jest Atariáda na Hané a po ní následná Platariáda v Českých Budějovicích. Plus možnost se zúčastnit i jiných akcí a setkat se na nich, jako třeba masivně multiplatformní setkání Bytefest v Praze na podzim. A na začátku roku je to již zmíněný soutěživý Forever samozřejmě.

Takže mějte se co nejlépe,

Zdeněk