Radostný život čtenářům FLOPu,

nechť se jim daří a, pokud možno, zůstanou těmi našimi věrnými čtenáři.

Je sobota necelé dva týdny po velkolepé akci Forever, jež se v roce 2016 konala posedmnácté, necelý jeden týden po Velikonocích a necelý týden do zahájení naší akce tady na střední Moravě, to jest Atariády.

Špatná věc je mé neudělání žádného soutěžního příspěvku na Forever, dobrá věc skutečné napsání článku o něm oproti předchozím rokům, kdy jsem byl ... líný?

Letos jsem zkusil nový přístup, totiž důkladnější kontrolu obsahu z hlediska faktů i jazyka českého. A teď si při psaní uvědomuji své hrubé opomenutí - nenapadlo mě vůbec v textu článku mé obětavé pomocníky zmínit.

Tak to učiním alespoň tady a teď, nebo už nikdy a nikde.

Za organizátory se do čtení a oprav zapojili Wotnau od C64 a Ellvis od ZX Spectrum. Z řad našich návštěvníků akce si postupně kontrolně můj popis přečetli a někteří více a jiní méně mi zaslali připomínky a opravy: PG, Fandal, MaPa, Krupkaj a Pepax.

Dohromady našli strašné HROMADY chyb a nesprávných faktů, takže jejich snaha rozhodně nebyla zbytečná!

Jako další bude tedy naše Atariáda, už za pár dní, a stejně jako v předchozích letech, to je pro nás jako organizátory těžko představitelné. Zajímavé, jako prostý návštěvník cizí akce to vnímám úplně jinak. To se prostě řekne za týden se jede, no a normálka.

Pozoruhodná zpráva přišla z Českých Budějovic od původního zakladatele akce nazvané Platariáda, jejíž organizaci se ale minimálně poslední dva roky vůbec nevěnoval. Ale letos bude nějaké výročí, tak se do toho chce opět pustit. Výborně, to je správné nadšení pro věc!

Přidejme akce v zahraničí a rok 2016 je docela již zaplněn. Ostatně přímo zde v magazínu by měl být uveden aktuální přehled akcí ve stavu týden před jeho vydáním.

Oficiální Atari klub ve formě spolku podle platné legislativy uvítal prvního zahraničního člena, jímž se stal známý tWh z Německa. Vlastně se jmenuje Thomas a pokud může, tak navštěvuje i akce u nás. Což ne vždycky může, pochopitelně. Na Foreveru se k nám nadšeně přidal, nebo byl donucen, nejsem si teď tak úplně jistý, jak to přesně bylo.

Na závěr přidám ještě cizí, někde odposlechnutou myšlenku. Osmibitové počítače nám fungují i po třiceti letech. Dovedete si představit nějak použít třicet let staré PC IBM kompatibilní?

Mějte se báječně,

Zdeněk