Zdravím čtenáře úvodníku FLOPu,

je Velikonoční pondělí 6. dubna a počasí na mojí lokaci je srovnatelné s tím o Vánocích, pokud není trochu chladnější. Řekl bych něco jako je to divné, jenže ono toto podivné chování už přestalo být v posledních letech divné, spíše obvyklé.

Nicméně nesněží jako před dvěma lety, alespoň ne tady na úrodné rovině Hané. Na horách prý snad mají sněhu dosti. A skutečného mrazu!

Nuže, to je dobrá zpráva pro lyžaře, ale lidi teď sedící u výpočetní techniky snad více zajímá dění a život okolo počítačů, těch starých tedy.

Dobrá zpráva, toto pokračuje. Tady na Hané ve městě Olomouc se neustále pravidelně schází hlouček nadšenců, obvykle kolem pěti lidí, většina z nich členové oficiálně právě před rokem schváleného Atari klubu. Tedy legálně se tomu říká spolek, což ovšem nevylučuje mít v názvu i slovo klub, na něž je snad naprostá většina z nás uvyklá.

A i když se zde často mluví i o jiných věcech, tak nepochybně hlavní téma jsou staré počítače Atari, převážně ty osmibitové.

Nedávno také opět úspěšně proběhla již zavedená akce Foverer v obci Horná Súča nedaleko Trenčína. Letos jsem ke své škodě neměl vlastní soutěžní příspěvek, ale jiní ataristé od nás je tvořili, jako například v RealTime kategorii, kde opravdu nebylo vzhledem k pozdnímu vyhlášení zadaného tématu moc času na udělání. Doporučuji shlédnout. Vlastně správné je vidět všechny příspěvky.

Naneštěstí stejně jako loni, opět do dnešního dne neexistuje můj vysoce hodnotný, ani ten nehodnotný, popis akce. Důvodem je zcela nepochybně zaneprázdnění jinými věcmi. A asi také neschopnost zorganizovat si svůj čas, plus pamatovat si vše, co by bylo dobré udělat.

Je to škoda, ale z hlediska FLOPu ne přímo tragédie, protože i bez mého popisu obsahuje spoustu velmi zajímavých věcí, takže si zájemci jistě přijdou na své. Tyto byly udělány díky obětavé práci a úsilí nadšenců pro nás ostatní, za což jim zcela nepochybně náleží veliké díky.

Takže skvělá práce kluci!

Na závěr zmíním svoje osobní neštěstí. Totiž 25. března zanikla moje dlouholetá internetí adresa burian@infos.cz. Jako nouzovou náhradu používám nyní zbak@volny.cz, leč do budoucna bych rád našel řešení nezávislé na cizích službách, tudíž s adresou vázanou na dané místo.

Takže mějte se co nejlépe,

Zdeněk