Textovka Tajemný amulet je historickým zhmotněním mých snů napsat původní českou konverzační hru, kterými jsem se začal opájet ještě jako náctiletý fantasta na konci osmdesátých let minulého století.

Po dvou neúspěšných pokusech o realizaci textové hry Sturbon, kterýžto projekt v letech 1990(1?) a 2000 pokaždé ztroskotal na druhém členovi týmu, jenž měl dodat scénář, mi před časem došla jedna zcela zásadní skutečnost. Pokud vůbec kdy budu chtít nějakou textajdu udělat, budu se muset spolehnout pouze sám na sebe.

Po tomto zjištění jsem loni pozvolna začal promýšlet, o čemž by asi tak moje dílko mohlo být, a když byla pohromadě základní idea hry, začal jsem na začátku září konat. V hrubých rysech jsem si nakreslil mapu a přesně podle záměru jsem nakódoval velmi jednoduchý engine, do kterého jsem pozvolna klapal jednotlivé lokace.

Z historie projektu na mém disku vidím, že jsem od 2. září do 21. listopadu prakticky denně něco do TA přidával, aby se počet místností zastavil na konečném čísle sedmdesát devět. Mimořádnou pozornost jsem přitom věnoval popisům lokací a textovka proto obsahuje více než tři sta unikátních předmětů, které lze prozkoumat.

Týden po dokončení první zcela hratelné betaverze prošel Tajemný amulet důkladným hromadným testováním na VZAKu 2014, po jehož skončení jsem na základně připomínek pár neodbytných jedinců dodělal do hry několik drobných vylepšení a opravil jsem nějaké ty překlepy a gramatické chyby.

Prapůvodní myšlenka mojí textovky ovšem zůstala zachována. Napsal jsem myslím ne úplně snadnou hru, ve které nikdy nelze zemřít a kde všechny hádanky a zápletky mohou reálně nastat ve světě, jenž nás obklopuje. Řešení všech problémů by proto mělo být zvládnutelné za pomoci logického a deduktivního uvažování.

Přesto není vyloučeno, že se ve hře dostanete do situace, kdy už nebudete vědět kudy dál. Pak neváhejte a až opadne váš vztek, napište mi na emailovou adresu fandal@fandal.cz - slibuji, že vám rád pomůžu s řešením případného zákysu.

V každém případě přeji mnoho zdaru všem, kdo se Tajemný amulet pokusí projít. Ať vás síla provází!

Fandal