Velký pozdrav všem čtenářům FLOPu,

je 7. dubna pondělí a do naší vlastní akce Ataridáda tady na Hané zbývají už jen čtyři dny!

Je také jeden den po posledním termínu odevzdání příspěvků pro tento FLOP, jak mě již jeho hlavní stvořitel Fandal pomocí elektronické pošty informoval, totiž hlavně, že jsem se svým úvodníkem úplně poslední dodavatel příspěvků.

Ouvej!

Takže co je letos jiného, nového či stejného. Ano, proběhla již opět akce Foverer nedaleko Trenčína. Poprvé po předchozích čtrnácti letech jsem konečně pro ni nakreslil jednodušší obrázek a získal s ním poslední místo v kategorii grafika pro Atari.

Nebo více optimisticky druhé místo, za než mám i tištěný diplom, pěkné.

Ale nenapsal jsem narychlo čerstvý popis akce pro FLOP, což jsem již několikrát učinil.

Venku není sníh jako loni v tuto dobu a nemrzne. Vůbec zima byla velmi mírná, nejenom neuvěřitelně teplý leden jako minulý rok, ale i kupodivu únor.

Ušetřili jsme tak všichni za topení, jaké dopady to bude mít na úrodu, uvidíme. Loni například prakticky neexistovaly ořechy a jejich cena se vyšplhala do astronomické výše.

Ale zpět k našim počítačům. Situace se, podle mého dojmu, vyvíjí dobře. Před pár lety jsme se v Prostějově či Olomouci scházeli dva až tři lidé, pokud vůbec. Ale poslední dobou nás začíná chodit více a dokonce jsme dosáhli jednou celých osmi návštěvníků schůzky!

To je již plné obsazení interface Multijoy, takže kdybychom měli osum fungujících joysticků a udělali si čas na hraní, tak bychom opravdu mohli. Ale my si čas na hraní neudělali, jen jsme živě diskutovali.

To už opravdu vypadalo jako schůzky dříve existujících oficiálních Atari klubů.

A pozor! My opravdu máme od tohoto týdne opět po mnoha letech naprosto oficiální Atari klub! Kolega Bohdan svedl urputný a obdivuhodný zápas s úřednickým systémem České republiky a docílil našeho zapsání do seznamu registrovaných spolků podle nových zákonů platných od začátku roku.

Hlavním důvodem pro jeho vznik bylo získat lepší pozici pro organizaci Atariády, to jest získávání místa pro jejich konání. Další přínos se uvidí časem.

A od Fandala jsem, kromě upozornění o mém nepřípustném opoždění, získal další, a to zjevně velmi kladnou zprávu.

Totiž toto číslo magazínu bude mít tři strany oproti tradičním dvěma! Tak tohle se opravdu nečekalo.

Ono by to i bylo dost nepraktické při použití původních disket, ale protože tyto již prakticky neexistují, používají se jejich kopie ve formě standardních souborů. A u nich tak moc nezáleží, jestli je jich sudý či lichý počet. Akorát vestavěný prohlížeč magazínu na to asi připravený není, ale já věřím, že velký Fandal toto omezení nějak obejde.

Takže mějte se moc parádně,

Zdeněk