Zdravím čtenáře FLOPu,

je 7. března pondělí a při pohledu z okna jsem potěšen slunečným počasím, které mi připomíná příchod jara v tomto měsíci. Nicméně, v noci bylo stále ještě pod nulou.

Za dva týdny jedeme na Slovensko na akci Forever a poté za další dva týdny by měla být naše Atariáda v Prostějově. Což znamená mít hotový magazín FLOP 54.

Ze dvou předchozích odstavečků dohromady vidím zajímavou souvislost, která mě myslím doposud vůbec nenapadla. Ano, již řadu let pozpátku vychází nové číslo FLOPu pouze jednou ročně a to ke příležitosti Atariády PV. A protože tato je tradičně v dubnu, nebo výjimečně v blízkých datech předchozího či následného měsíce, stal se magazín vlastně jedním z potěšujících jarních produktů, po odchodu nepříjemné, zlé, mrazivé zimy.

Dostal jsem nedávno poštu s myšlenkou častějšího vydávání FLOPu, jako že by to bylo lepší. Nu ano, to by se mi také líbilo, jen kdo to udělá. Někdy mě přímo napadá příšerná, černá představa - vycházel by vůbec FLOP pořád ještě kdyby nebyla v Prostějově Atariáda?

Naštěstí vychází. V uplynulých týdnech jsme občas na schůzkách Atari klubu PV zkoušeli programy určené pro FLOP až po předvedení téměř hotového nového čísla.

V tuto chvíli chybí již jen úvodník, který právě jako poslední věc dopisuji. A jelikož by magazín docela dobře mohl existovat i bez úvodníku, mám v tuto chvíli potěšující jistotu pokračování tradice jeho vydávání i v roce 2011.

Ale nejde jen o existenci nového čísla, to když na věc přijde, docela jednoduše by mohly být minimálně dvě čísla v roce. Stačilo by napsat články o dalších počítačových akcích, kterých se stále pořádá mnohem více než je zde popsáno.

Jenže koho by zajímal takový čistě textový FLOP? Prakticky nikoho. Proto jsem potěšený pilnou tvorbou grafiků, hudebníků a programátorů, kteří se nezištně podíleli na vytvoření zajímavého obsahu.

Těmto obětavým nadšencům je dle mého pevného přesvědčení potřeba poděkovat a vzdát úctu.

Zdeněk