Astrowarriors M4

Jak už se stalo hezkou tradicí, i v tomto čísle Flopu pro vás Fandal upravil jednu starší gamesku pro multijoy. Letos volba padla na střílečku Astrowarriors z roku 1982, ke které je naopak zcela netradičně přiložen i tento kratičký návod, protože redakční rada po krátké úvaze usoudila, že tentokrát je to opravdu na místě.

Rozhodně ne na první pohled je totiž například zřejmé, že v titulní obrazovce se počet hráčů (1 až 4) vybírá pomocí klávesy "P". Další volby už jsou naopak podle zvyklostí přes funkční klávesy SELECT a OPTION. Za zmínku stojí ještě možnost demo hry, která se pouští pomocí klávesy "D".

Že je gameska Astrowarriors zběsilou smažbou po všem, co se hýbá, bude jistě oku zkušeného pařana jasné na první pohled, nicméně pro pořádek pár poznámek k ovládání. Raketkou se manévruje pomocí joysticku doleva a doprava, joystickem nahoru se ovládá motor a joystickem dolu se aktivují štíty. Pozor na energii, kterou motor a štíty spotřebovávají! Úplné vyčerpání energie způsobí zničení vaší raketky! Naštěstí se energie postupně automaticky doplňuje, stejně jako se po chvíli opravují různá poškození lodi, která při boji utrpí.

To by snad mohlo být v rychlosti ke hře Astrowarriors M4 vše podstatné a nyní už hrrrr na ně!