Swapz

Fandal & PG

Po loňském úspěchu s naším herním příspěvkem pro magazín Flop vám i letos s radostí představujeme novou exkluzivní hru Swapz. I tentokrát se jedná o hru logickou a opět je inspirovaná předlohou z počítače PC, kterou někteří z vás mohou znát pod názvy Bejeweled, Diamond Mine nebo Zookeeper.

Cílem hry je vytvářet sloupce nebo řádky o alespoň 3 stejných symbolech přesouváním bezprostředně sousedících symbolů ve vodorovném nebo svislém směru. Průběh hry nelze nikdy předvídat, jelikož obsah herního pole se generuje zcela náhodně. Po odstranění určitého počtu kamenů přejdete do nové úrovně a v každé další úrovni získáváte za každou eliminovanou sadu symbolů více bodů. V případě, že hráč delší dobu nenajde další tah a nepohybuje kurzorem, hra sama napoví jeden z možných tahů krátkým zvýrazněním příslušného symbolu. Hra končí v okamžiku, kdy se již v herním poli nenacházejí žádné možné kombinace tahů, které by vedly k vytvoření trojice.

Doufáme, že se vám hra bude líbit a přejeme dobrou zábavu! Ovládání hry:

Úvodní obrazovka:

Start nebo spoušť joysticku - spuštění hry
Mezerník - tabulka nejlepších skóre

Hra:

Směry joysticku - ovládání kurzoru
Směr a držení spouště - posunutí označeného symbolu požadovaným směrem a jeho výměna se sousedním symbolem
Option - přepínání mezi zvukovými efekty (výchozí), hudbou a tichem
Esc - ukončení hry

Autoři a vývoj

První práce na hře začaly v září 2007, finální verze byla dokončena v březnu 2008. Děkujeme všem betatesterům, kteří nám pomohli při ladění a vychytávání chybiček.
Program: Fandal
Grafika, hudba: PG