Zdravím čtenáře Flopu,

snad se máte všichni pokud možno velmi dobře, Atárka vám fungují a vůbec všechno se daří. A používáte na sledování dění v Atari světě československý portál zprovozněný v roce 2006 v den vydání předchozího čísla Flopu?

http://cs.atari.org

Já sám na tom mám snad nejraději pěkný přehledný kalendář akcí - takový jsem zatím u zahraničních webů neviděl.

Jéje, když jsme u toho, to je ale akcí na letošek, to by se na ně jezdilo, kdyby se nemuselo v jednom kuse chodit do práce. Jenže když tam člověk nechodí, tak nemá penízky, aby na ty prímovní setkání mohl jezdit, a tak je to uzavřený kruh a život je zlý a myslím, že se mi povedlo naprosto popřít první, optimisticky laděnou větu.

Ale zamysleme se raději nad hodnotou číselného označení současného magazínu. Hmm, ve dvojkové soustavě 110010 to nevypadá zajímavě, v šestnáctkové 32, jo to vypadá líp, ale na tu jsem si stejně nikdy zcela nezvykl a stejně to není žádná sláva.

Nicméně, v desítkové se to píše výrazem 50, no to už vypadá zajímavěji, skoro na bujarou oslavu. Dali jsme na tohle téma kousek řeči u nás v Prostějově na schůzce Atari klubu - ano, v našem okolí pořád existuje skupinka lidí, co se společně schází a mluví o Atárkách - jak je to zajímavé a jak to bude dál a kdy že to bude hodnota 100 a to nás trochu zarazilo, totiž když uvážíme, že pár let pozpátku Flop vychází v množství pouze jedno číslo za rok, ou, to jsme složitými výpočty došli k podivně, až hrozivě vypadajícím veličinám ohledně našeho vlastního možného stáří v tu dobu, asi jsme něco v matematickém postupu spletli. Také by ovšem situaci mohlo vylepšit vydávání více čísel za rok, to ano.

Ale co, teď je důležitá skutečnost existence padesátého čísla, právě tohoto, je to přece paráda, ne? Snažím se vzpomenout si, jak jsem si představoval okolnosti padesátého čísla, dejme tomu v roce 1995, což se mi nedaří, spíš mám pocit, že jsem tehdy nad tím vůbec nepřemýšlel. Někdo z vás ano?

Nu, já sám právě teď oslavovat nemůžu, je 22:09 a zítra musím jít na nehostinné místo zvané pracoviště se zapojit do výrobního procesu, ještě honem napsaný text pošlu Radkovi, který na sebe opět vzal těžké břímě zkompletování magazínu tak, aby byl hotový pokud možno u příležitosti námi organizovaného setkání ataristů u nás v Prostějově, což bude asi tak nejlepší možná forma pomyslné oslavy, tedy jestli se tam sejdeme v hojném počtu.

Zdeněk