Zdravím příznivce magazínu FLOP a přeji všem dobrou pohodu při jeho pročítání či zkoušení zde umístěných programů, ať už na reálných 8mi bitových atárkách či emulátorech běžících na jakýchkoliv strojích.

Jak se snažím ťukat tyto řádky, je pro mě pátek 21. dubna, čili blíží se naše jarní setkání ataristů v Prostějově a s ním i předpokládané vydání dalšího čísla. Já do budoucnosti sice nevidím, ale doufám, že to tak skutečně bude.

Venku se tento týden začalo oteplovat, takže nebudeme zřejmě muset používat lyže a sněžnice pro návštěvu naší Atariády PV jak to snad ještě nedávno vypadalo. Ne, že by to bylo vzhledem k umístění v pohostinném restauračním sále nějak katastrofické, ale přece jen, té zimy snad už bylo dost. Kdo má platit pořád doma za vytápění, že ano, když při sezení u výpočetních strojů se nehodí mít doma teploty extrémně nízké vzhledem k omezenému pohybu při této jinak lákavé činnosti.

Ale tohle všechno, co se týká počasí, není až zas tak důležité, protože se v každém případě mezi ataristy stále něco děje. Od začátku roku proběhly například dvě setkání na Slovensku, jako první Forever v Trenčíně, kde letos došlo k nárůstu procentuálního zastoupení ataristů vzhledem k uživatelům Commodore a ZX Spectrum, druhé čistě ataristická velikonoční akce umístěná letos do Košic.

U nás se blíží již zmíněná Atariáda v Prostějově a předpokládá se Platariáda v Českých Budějovicích. Brněnské Atari Hody jsou sice již několik let pro malý zájem zrušené, ale dokud se budou pořádat alespoň tyto dvě, bude stále dobře.

V okolním zahraničí bude úroda jistě dostatečně bohatá, vlastně jsem ani podrobně nezjišťoval, kolik toho přesně je, protože by mi přišlo líto, že nemůžu navštívit všechny akce. Osobně si plánuji tradiční Lengenfeld - připomněl bych, že právě toto městečko je kousíček od našich hranic a je to tedy skvělá příležitost - a uvažuji o možné další návštěvě Německa.

A co dělají ataristé, když nejsou někde na setkáních? Tak to nevím o všech, ale někteří stále aktivně programují na malých atárkách a to je zcela jisté, protože výsledky jejich píle jsou k vidění právě zde uvnitř magazínu FLOP. Myslím, že jim patří poděkování, protože i jejich zásluhou náš, jistě úžasný, elektronický zpravodaj pořád existuje, byť třebas jen jedno nové číslo ročně.

Osobně bych také poděkoval Radkovi, který plánuje strávit volnou sobotu a neděli právě dokončováním zpravodaje, aby byl na Atariádě hotový. Samozřejmě spoustu času již věnoval tvorbě svých vlastních příspěvků, kterých není zrovna málo.

Takže ať se vám všem daří a ať nezapomenete na malá atárka, dříve nejlepší počítače na světě a nyní minimálně pořád existující.

Zdeněk