Novinky, zprávičky, zajímavosti

Grayscale Music Compo

http://grayscale.scene.pl
Ještě do konce dubna 2003 máte jedinečnou šanci zúčastnit se historicky první Internetové soutěže s vlastním hudebním výtvorem pro počítače Atari XE/XL. Organizátorem tohoto music compa je polská skupina Grayscale (Greg a X-Ray) - dva v současnosti nejlepší hudebníci na 8bitovém Atárku, kteří se však sami této soutěže nezúčastní. Prosím sledujte jejich Internetové stránky, kde najdete všechny důležité podrobnosti a pravidla soutěže, jakožto i soupis velmi lákavých cen. :-)

Emulátor Atari800 1.3.0

V únoru 2003 byla vydána verze 1.3.0 nejlepšího emulátoru Atárka Atari800. Nejskvělejším vylepšením je nová "cycle-exact" emulace Antic čipu, díky které nyní fungují efekty s průběžnými změnami registrů na jednom řádku (použito např. v 8 Players demo, Our5oft demo, ve hře Master of the Lamps atd.). Z dalšího můžeme zmínit kompletní podporu zařízení H: včetně podadresářů, implementace "paged memory" (pro rychlé přepínání paměťových bank) či věrnější emulace POKEY zvuku. My ještě netrpělivě čekáme, kdy se konečně objeví i verze emulátoru Atari800WinPLus s těmito novými vlastnostmi.

Nový Atari portál www.atari.sk

-XI-/Satantronic je správcem nového Internetového portálu pod exkluzivní adresou www.atari.sk. Doufáme, že budeme na těchto stránkách vždycky nacházet spoustu zajímavých a užitečných informací a přejeme mu hodně zdaru!