Krátké zprávičky od Rastera ;-)

Zdeněk mě mít rád nebude.
Má k tomu pádný důvod, neboť jsem si vytvořil na PC utilitku umožňující provádět komprimaci Atárkových programů a moje příspěvky tím pádem ve Flopu zaplácnou daleko méně místa. Dekomprimační rutinka, která se přidá k Atari programu, má 106 bytů a lze vybrat, zda se má při dekomprimaci projevovat měnící se barvou pozadí (viz. Magnetit 2002) nebo textu (viz. úvodní demíčko), nebo nijak. Úspěšnost komprimace je cca 15-50%.

9.výročí založení skupiny C.P.U.
Počátkem roku 1993 několik členů AKPV založilo programátorskou skupinu C.P.U. - Computer Platform Unlimited. Název plynul ze záměru vytvářet prográmky na různých platformách. Raster měl být specialista pro Atari XE/XL, JirkaS pro Amigu, Robert pro PCčko a HonzaW dostal přiděleno Atari ST. Avšak teprve letos, po 9 letech, spatřil světlo Atari světa první prográmek pyšnící se logem C.P.U. - příspěvek pro Forever3 demopárty - SELF DEMO.

Klubový MultiJoy má nálepku.
Není pro vás asi žádnou novinkou, že v AKPV máme MultiJoy8. Celé 4 roky však byl MultiJoy předváděn na akcích v podobě záhadné černé krabičky - a v tom je nyní změna. Teď ho již zdobí slušivá polepka s velkým nápisem, aby nikdo nebyl na pochybách, že je to opravdu MultiJoy8. Na popisce se nachází rovněž očíslování portů 1-8 a portů 1-4 pro systém QuadroTron. Obdobnou nálepkou byl obdarován i druhý klubový MultiJoy4.

Omyl v instrukci AXA.
Ve Flopu 41+2 jsme popisovali badatelskou činnost kolem neznámé instrukce s kódem $BB, kterou jsme nazvali AXA. Fox/Taquart však opravil naše chybné závěry. Tato instrukce se totiž jmenuje LAS a dělá toto: LAS abcd,y - unofficial - AND S with Mem, transfer to A and X. V emulátoru již je to od Foxe opraveno od verze 0.9.9j.

Nová verze Atadimu.
Na mých Atari stránkách http://raster.atari.org je k dispozici nová verze 2.04 programu Atadim pro PC, umožňující pohodlně pracovat se soubory XFD a ATR standardních velikostí.

atd. atd.. atd...