Harddisk IDE a XE

Na akci v Trenčíně (viz reportáž) byl k vidění u polské výpravy harddisk IDE připojený k Atari XE. Dosavadní informace uváděly možnost použití jen u modelu XL.

Zatím se jedná o prototyp vyrobený Vascem a jeho přáteli, protože původní polský výrobce Kondrád toho prý už nechal.

V plánu mají zmenšení desky s plošnými spoji pro její možné umístění dovnitř počítače, s harddiskem počítají zřejmě venku.

Nová verze Multijoye

V Košicích vzniká další exemplář interface Multijoy. Ale nejde o prostou kopii toho našeho, jeho konstruktéři se rozhodli pro Multijoy8 s možností napojení dalšího Multijoye za něj - tedy celkem 2 x 8 joysticků. Jejich řešení používá místo oddělovacích diod integrované obvody.

Unconventional v roce 2001

Thorsten hodlá opět připravit své setkání ataristů v Lengenfeldu. Zatím se rozhoduje mezi termínem 1. a 8. září, v každém případě má jít o začátek září.

Akce by se konala na stejném místě a předpokládám i se stejnou náplní jako loni. Zatím ještě není prezentace na WWW, ale očekávám ji v brzké době.

Pro nás je důležité umístění ani ne 30 km od našich hranic. Oproti akcím klubu ABBUC, které bývají od nás na druhém konci Německa, je to velký rozdíl. Řada místních ataristů ze západních oblastí to má vlastně dál než my. Včetně organizátora Thorstena, což je nezvyké, až zvláštní.

Atari Hody 2001

I v Brně zvažují datum své letošní akce, která má být předběžně také v září. Mají nějaké nové prostory a je možné, že půjde o dvoudenní akci, pokud jim přislíbí účast i zahraniční návštěvníci.