ATARIX 1/2001

Víte co mají poslední dobou společného náš FLOP a magazín Atarix? Oba vychází jednou v roce. Atarix ovšem hned na začátku kalendářního roku.

V roce 2001 došlo ke zvýšení počtu stran ze 22 na 24. A ceny na 60 slovenských peněz.

Největší podíl z obsahu zabírá sedm reportáží ze čtyř akcí: Demobit 2000, Forever 2e3, Silly Venture 2000, Atariáda PV 2000. Tedy informace prakticky nezávislé na konkrétním typu stroje.

Dále následuje několik stránek recenzí her a užitečných programů pro Falcona i malé Atari, články o programování v tomto čísle zaměřené na 8-mi bit, oddíl hardware popisuje zapojení převodníku RS232-TTL známý veřejnosti spíše pod trochu matoucím názvem SIO2PC s obvodem MAX232. Oproti jiným zdrojům je zde uveden i katalogový list tohoto integrovaného obvodu.

Na zadní straně obálky je mapa hry ZBIR, osobně mě její název nic neříká, podle autora usuzuji o zařazení do 8-mi bitové části.

Podle mě velmi užitečná je spousta krátkých informací o nových programech nebo verzích již existujících - vše doplněno Internetovými adresami.

Jedná se tedy vlastně o volně dostupné věci, ale tady už někdo jiný (Ľubo asi) si za mě dal tu práci s vyhledáním a vyzkoušením zajímavých programů, a to mi ušetřilo dost času.

Já si myslím, že Atarix je poměrně zajímavý a Ľubo si s ním dává hodně práce. Škoda, že je o něj takový malý zájem. Pravda, objednávat si jej v České republice od Ľuby vychází kvůli cenám pošty velmi draho, ale věc je možné v případě zájmu řešit přes redakci FLOPu.

-ZB-