ATARI Párty 98/2

Tohle bylo na stránce firmy JRC jako pozvánka: ATARI párty 98 zaměřená na osmibity se koná 6.6. od 9:00 do 17:00 v muzeu České policie, Ke Karlovu 1, Praha 2. Předvádět se bude vše od Atari 800 po emulaci na počítačích PC. Atari párty 98 pořádá Zdeněk Lazar - EXMINSY.

Informace na tel.: 02/8592980 nebo 02/4726457

Spojení: Metrem trasa "C" do stanice "I. P. Pavlova", výstup první vlevo, ulicí "Sokolská" vlevo, 3. ulicí vpravo "Wenzigova", další vlevo "Ke Karlovu" až ke kapli "muzeum České policie". Pro auta je tu parkoviště.

Informace o akci: Vstupné 5 Kč.

Stůl pro předvádění a prodej 100 Kč.

9:30 - vzpomeneme na "největší klub v ČSSR".

"Půlhodinové" předváděcí bloky:
- Novinky od BWSOFTu.
- Informace od JRC.
- Emulace na PC.
- EMU diskety.
- Hry pana Prokopa.
...A další Vaše příspěvky.
---------------------------------------

Už v 8,45 jsem byl na místě konání Atari Párty 98 pořádané firmou EXMINSY (zabývá se ATARI skoro stejně jako JRC). Zároveň se mnou prišli i OLDA Rezler (vedoucí AK Praha), a Jirka Bernášek (BEWESOFT).

Byl jsem přátelsky přijat pořádajícím Zdeňkem Lazarem, zaregistrován na papír a pak jsem šel prohlížet. Postupně začali přicházet i další vystavovatelé a návštěvníci (vystavovatelů 5-6 stolů, návštěvníků asi 30 osob), až se to zaplnilo.

Byla to taková menší místnůstka, ale místa tam bylo pro všechny dost. Teď jdu procházet po levé straně a popisovat stoly. První vlevo byl "bar". Další 3 stoly měla firma EXMINSY - na 1. byla literatura jak pro PC tak pro ATARI, na dalším PC, a na 3. ATARI 800XE SIO2PC kabelem s tímto PC propojeno.

Zatáčíme na konci místnosti vpravo. Tam v růžku seděl u svého počítače (asi ST nebo Macintosh) autor T. E. Čapek, ing. Petr Jandík. Tak, a opět zatáčíme, a narážíme do stolu(ů) firmy JRC. Na prvním zboží jako: hry, příručky, DOSy, počítače, kryty....zkrátka téměř všechno co mají v ceníku, jenže s tím rozdílem, že text byl asi za 10,- Kč, a programy 5-20x levnější!!!

Tak jsem si hned vzal pár ALERTů, BW-DOS 1,3 + B-Tape 1,0 a každý ještě dostal zdarma balík zpravodajů AK Praha. U dalšího stolu byl Atarista z JRC ing. Jiří Richter. Tedy občas. Vetšinu času trávil zodpovídáním otázek u různých počítačů. Ale jinak měl na svém stole ATARI 800XL se STEREO výstupem, monitorem, HDD asi 80 MB a pamětí víc jak 320 kB a dále pak PC Pentium propojené opět SIO2PC kabelem s ATARI a samozřejme také předváděl.

A poslední stůl patřil AK Praha (OLDA Rezler) a tvůrci FREEWARU Jirkovi Bernáškovi (BEWESOFT). Jeho dema a programy, které jsou spíše jen pro radost, jsou opravdu kvalitní a ukazují hlavně co všechno malé ATARI dovede (dokonce mi je i všechny nakopíroval, ale jen některé jsem donesl v pořádku bez chyb domů - také se zde někdy objeví).

No a když jste teď udělali čelem vzad, tak uprostřed místnosti stály stoly s "FREEWARE příručkami" tzn. dobrovolné příspěvky. No a to je asi tak vše.

Ješte hodnocení: Návštěvnost jsem čekal trochu vyšší, i kdyz nevím kolik nás tam vlastně bylo, vystavovatelů tam bylo tak akorát a pořád bylo na co koukat. Známé osoby: J.Richter, O.Rezler, Z.Burian (FLOP), J.Bernášek(BEWESOFT), P.Jandík(CDS).

Zkrátka podle mého mínení se tato Atariáda opravdu povedla. Odešel jsem na vlak domů v 15.00, takže nevím, co se dělo dál.


redakční poznámka: text stažený z WWW stránek na Internetu, původně formátován na větší rozměr a přídavné možnosti v úpravě nadpisů.