DANGEROUS STREET

Radek Štěrba, RASTER

Hra se spouští tlačítkem START. Nejprve dostanete možnost si vybrat obtížnost prostřednictvím ulice číslo 1, 2 nebo 3 - výběr se provádí joystickem, volba se potvrzuje FIRE tlačítkem.

Postavičku vašeho hrdiny můžete ovládat joystickem ve směru nahoru, dolů a vpravo, tlačítkem FIRE střílíte. Směr vlevo je vyhrazen pro přepínání mezi kulometem a pancéřovou pěstí (pokud ji máte). Cílem hry je vždy prostřílet se až na úplný konec ulice. Musíte být opravdu dobří a trpěliví, neboť ulice jsou dost dlouhé. Máte k dispozici 5 životů a v každém z nich je obsaženo 99 procent energie. Pokud dostanete zásah střelou, valícím se sudem, nebo vás kousne pes, energie ubývá. Při nárazu libovolným vozidlem (motocykl, auto, náklaďák, tank) ztrácíte život okamžitě - a s ním i případně získanou pancéřovou pěst.

V základní výbavě je k dispozici samopal, cestou můžete sebrat pancéřovou pěst a krabici se střelivem pro ni (10 střel). Pokud "pancer" nemáte, dostanete za bednu jen body.

Menší překážky (sud, pes) lze zničit jediným zásahem ze samopalu. Motorky a auta si vyžádají větší salvu, takže je často zlikvidujete až těsně před sebou. U větších vozidel (náklaďáky, tanky, buldozer) to ale se samopalem vůbec nezkoušejte a přepněte si na pancéřovou pěst, nebo jim jděte z cesty. Například tank dokonce potřebuje "pancerem" dva zásahy.

Pokud dojdete až na konec, objeví se znovu možnost zvolit si číslo ulice pro pokračování. Úplným vítězem se stanete pouze v případě, že projdete úspěšně všemi třemi úrovněmi.