ČERVI

R.Štěrba, RASTER

Hra Červi byla vyrobena v roce 1998 jako ukázkový příklad využití herního interface MultiJoy.

Hra je určena pro 2 až 8 hráčů s odpovídajícím počtem pokud možno funkčních pákových ovladačů. Na úvodní obrazovce lze stlačováním písmen nastavit:

P ... Počet červů: 2 až 8

R ... Rychlost: 0 až 9
Přitom 0 je nejpomalejší, 9 nejrychlejší.

Z ... Zrychovat? Ano - ne
Pokud je zapnuto, pak při odpadnutí každého červa dojde ke zrychlení ostatních o 1/50 sekundy. Jinak je zachovávána stále stejná rychlost.

D ... Do kolika se hraje: 11, 33, 55, 77, 99
Za každou dílčí hru hráč může získat 1 až P bodů (P=poč.hráčů). Pokud některý z hráčů dosáhne celkem D bodů, hra končí a zobrazí se celkové pořadí.

M ... Mazat mrtvoly? Ano - ne
Pokud je zapnuto, tak každý červ, který vypadá ze hry, je z hrací plochy odmazán. To si vynucuje jinou herní strategii, tedy pokud chcete vyhrávat.

/ ... +/-? Ano - ne
Je-li zapnuto, objevují se na hrací ploše náhodně znaky + nebo -. Červ, který sebere symbol plus, se oproti všem ostatním zrychlí, mínus naopak způsobí jeho zpomalení.

START ... spuštění hry

Hra:
Hrací plocha je vymezena cihlovou zdí, do které se nesmí narážet. Rovněž vzájemná kolize mezi jednotlivými červi způsobuje jejich smrt. Kdo vypadne jako první, získává 1 bod a každý další o 1 více až do celkového počtu hráčů. Postupně odpadávající červi jsou zobrazováni v pravém dolním rohu. Body z jednotlivých kol se sčítají a zobrazují na dolní hraně pole. Po dosažení nastaveného limitu hra končí a zobrazí se výsledné pořadí. Pokud někdo limit překročí, bude jeho bodový zisk zarovnán na úroveň limitu. Mají-li dva hráči stejný počet bodů, vítězí ten s nižším startovním číslem.

Hru lze kdykoliv pozastavit a znovu rozběhnout MEZERNÍKEM nebo předčasně ukončit klávesou ESC.

Doporučuje se hrát v přátelské společnosti - jde hlavně o zábavu!