Vážení čtenáři našeho magazínu,

přibližně po roce se k vám dostává další jeho číslo. Musím vám všem moc poděkovat za trpělivost při čekání na něj. Doufám, že se nyní radostí smějete minimálně jako optimista na úvodním obrázku.

Důvody působící na zdržení magazínu jsou zhruba tři. Do května minulého roku to byla organizace Atariády v Prostějově, od téhož měsíce a dál už napořád drastická změna pracovní doby (velmi nepříjemné) a souběžně zavedení telefonní přípojky ke mě domů. Ne že bych neustále s někým vykecával, ale linka mi umožnila získat vlastní přístup na INTERNET a to už skutečně něco zabere.

Naštěstí poslední důvod získal určitou zpětnou vazbu - na síti se objevila řada 8-mi bitových ataristů, kteří s užitím laciné elektronické pošty mě mohli nepřetržitě k práci na magazínu dokopávat. Tedy díky i mým kamarádům je konečně na světě FLOP 40.

Vtípky nešetřil ani kolega Radek Štěrba, kdybych si je zaznamenával, mohl jsem mít nový velký článek s názvem FUJ_ZB.TXT. Něco naštěstí zůstalo zachováno v poštovních textech a mě napadlo při psaní úvodníku je použít.

A když už jsem přemýšlel nad elektronickou poštou, došlo mi, že můžu uvést její větší ukázku a nahradit tím malér na druhé straně. Zde jsem po jejím zkompletování zjistil nefunkčnost dvou zařazených programů a ocitl se tak v nesmírné časové tísni. Výběr z mé pošty byl pro mě skutečně východiskem z nouze a nové (fungující) verze programů dostanete příště. (Tím nemyslím zase až za rok.)

-ZB-