FUCO, RASTER

IMAGINE

Dnes zveřejňuji další ze série našich nejúspešnějších her - Imagine. Program a grafiku vyrobil Robert Knill, hudbou a zvukovými efekty jsem mu tehdy vypomohl já. Na uvedení hry ve Flopu jsem se ho ptal a s úsměvem mi odpověděl: "úplně klidně". Věnuje se dnes profesionálně programování na PC a na Atárko pouze někdy nostalgicky vzpomene - jeho návrat k vývoji čehokoli pro 8-bit tedy v žádném případě nehrozí.

Ve své době byla tato hra velmi uznávaná - několik set jejich exemplářů bylo prodáno v Polsku firmou Avalon, leč vinou firmy K-soft, která vystupovala jako náš zástupce, jsme za tuto její zahraniční distribuci neviděli ani kačku (Marku). Firma K-soft totiž nedodržela své sliby a tak k předání zisku z prodeje v Polsku nakonec nedošlo.

Imagine byla jediná z našich her, která se umístila v žebříčku herního časopisu Excalibur v kategorii 8-bit Atari, a to na 4.místě, z čehož jsme tehdy měli obrovskou radost.

V rámci magazínu Flop je tato hra uvedena zcela ZDARMA pro jeho předplatitele. Vyhlašovat ji pro ostatní jako shareware snad v dnešní době už ani nemá smysl, takže ji pokládejte za POSTCARDWARE. Nevíte, co to je? Pokud se Vám hra líbí a chcete udělat jejímu autorovi R.Knillovi radost, zašlete mu pohlednici s pochvalou, přáním úspěchů nebo tak něco. Jeho adresu určitě někde najdete (např. ve hře Android se objeví po stisku RESETu) - berte to jako bojovou hru.

A zde je úvod do Imagine:
Starý kouzelník ve velkém hradě má problém. Blíží se konec jeho života a jeho duše připadne peklu. Má však ještě šanci - najde-li zapomenutou cestu do modlitebny, jeho hříchy mu budou odpuštěny a duše osvobozena. Hrad je však plný netopýrů, zbrojnošů a dalších nebezpečných nadpřirozených postav. Kouzelník má svou kouzelnou knihu, ale kouzla z ní se časem vytratila. Chce-li je znovu používat, musí nejprve najít magické předměty, které sílu kouzelné knize navrátí. S její pomocí se mu jistě podaří přemoci zlo a vypátrat cestu do modlitebny.

Ovládání:
Joystick ..pohyb kouzelníka.
Joystick nahoru nebo dolů + Fire ..výběr aktuálního kouzla.
Fire ..použití nastaveného kouzla.

Jako spoluautor Vám přeji příjemnou zábavu.

R.Štěrba