ATARIX - časopis z Košic

Po existenci tištěného zpravodaje pro ataristy zatoužil Ľubo Roba ze sdružení SATANTRONIC. To asi neni jediný, ale ne každý si zkusí sám takový časopis připravit.

Ľubo se do toho pustil a výsledkem jeho úsilí jsou zatím dvě čísla vydané pod názvem ATARIX.

V této práci mu pomáhají jeho kolegové, ale většinu článků musí zřejmě napsat sám.

Zaměření je na počítače ATARI, zatím převažuje problematika 8-mi bitů, do budoucna jako majitel Falkona počítá i s články o větších strojích.

K prvním číslům nabízí volitelně disketu 5.25" s volně šiřitelnými programy. Cena časopisu je 30 korun, dalších 30 korun disketa. Nepříjemná je ovšem cena za poštovné 20 korun a to je zřejmě platné pro Slovensko. Myslím, že právě problém dodávání znemožní nějaké větší šíření.

Předpokládám, že skalní ataristé si budou moci zakoupit časopis na Atariádě přímo od autorů.

První číslo začalo s deseti stranami. Obsahuje zprávy, články o strojovém kódu, popis úpravy na stereo, plánek hry Jurský park II.

Druhé číslo má 14 stran, pokračují články o strojáku, zaujala mě reportáž z polské ataristické sleziny, (takovou jsem marně dva roky sháněl pro FLOP), plánek hry Deathland, technické články, recenze, zprávičky a jiná drobota.

Jsem zvědavý, jak se tato aktivita bude vyvíjet dále. Myslím, že si na sebe Ľubo vzal hodně velkou práci, aspoň podle mých vlastních zkušeností.

-ZB-