Krátké a čerstvé zprávy.

Koncem roku proběhlo druhé setkání ataristů v Plzni na akci FREECON 96. Reportáž bude uvedena v příštím čísle, ale nečekejte žádné úžasné novinky ze světa 8-mi bitových počítačů.

Letošní DEMOBIT v Bratislavě byl zatím odložen na neurčito. To je ta akce, na níž loni nebyly malé počítače ATARI vůbec reprezentovány, i když jiné 8-mi bity ano. Zvažuji účelnost uvedení alespoň kousku reportáže z minulého ročníku na propagaci soutěže.

Autor programu na přenos dat mezi diáři CASIO a počítači ATARI se rozhoduje k jeho šíření ve formě shareware. Bylo by tak možné uvést jej i v našem magazínu. Jenomže zatím není stále dokončený do nějaké konečné podoby určené pro veřejnost.

Zkoušeli jsme demo hry Lemings původem z Polska s jednou úrovní. Jde zřejmě o skutečné lumíky, i když myš je nahrazena ovladačem. Podle šířených nezaručených zpráv již existuje dávno i plná verze. Ta by už za nějakou korunu stála. Totiž ne pro ty, co se vyžívají na střílečkách.

Současní členové původního pražského Atari klubu sekce Královka budou v roce 1997 pořádat oslavu jeho desetiletého trvání v nějaké restauraci. Přijít by mohli i příznivci nečlenové, jen se musí přihlásit předem u vedoucího Oldy Rezlera. Adresa a telefon na něj je totožná s firmou JRC servis.

Ve Vysokém Mýtě jsem se úplnou náhodou sešel s dřívějším aktivistou na malých ATARI a spolutvůrcem vlastní disketové jednotky. Pokusím se časem získat bližší informace.

Zúčastnil jsem se v Plzni druhého ročníku akce FREECON a v Německu ATARI Messe 96. Informace pro 8-mi bitové počítače nejsou tak zajímavé, proto počkají na své zpracování do příště.

Jurský park II nyní i pro disketáře!

Programátoři z Košic vytvořili disketovou verzi své hry Jurský park II jejíž kazetová podoba byla ve FLOPu již recenzovaná.

Pro odstranění problému s platbou a posíláním zájemcům do Čech jsem se domluvil s autory na zprostředkování prodeje hry u nás. Diskety si můžu lehce kopírovat sám, s kazetami je to horší. Zatím mám na prodej jeden exemplář. Cena obou verzí by neměla být vyšší než 100 korun i s náklady na poštu.

Před pár dny autoři zaslali nabídku svého druhého balíku uživatelských programů na kazetě. Jejich možné využití pro kazetáře bude konzultováno s tvůrci.

ATARIÁDA PV97 v ohrožení?

Od úspěšné akce u nás v Prostějově uběhl již téměř rok. Na místě by byla v tomto čísle mohutná propagace letošní plánované sleziny, ale do našich dobrých úmyslů se vloudila chybička.

V restauraci Haná je nyní jiný vedoucí a výše nového nájemného sekla málem s pořadateli o zem. Zatím se hledá něco únosnějšího. Myslím, že zájemci o účast se mohou informovat asi v během března na podrobnosti.