Yamaha demo

Radek Štěrba, RASTER

Pro chvíle oddechu Vám přináším svoje archivní "Yamaha demo". Je to hudební demo, obsahující celkem 17 hudeb ze všech možných her z mé produkce. Jak záhy zjistíte, bylo vyrobeno v červnu roku 1992, takže rozhodně není z nejnovějších. Je to ovšem jeden z těch programů, které jsem nerozšiřoval a pouze ho předváděl osobně na různých akcích a svým kamarádům. Teď jsem se rozhodl, že už je dosti pokročilá doba a že toto demo uvolním pro svět. Snad Vás alespoň trochu zaujme a některé hudby Vám připomenou "slavnou" éru našich prvních her (ode mě (RASTER) a R.Knilla (FUCO)).

Ovládání je velice snadné. Stlačením kláves A až Q spustíte danou hudbu. Na vyobrazeném klávesovém nástroji můžete sledovat, jak by se ta která hudba hrála na varhanech. Stlačením Esc provedete zastavení přehrávání hudby. Klávesa RETURN zaktivuje mód, který nechá postupně každou hudbu hrát cca 3 minuty a pak spustí další. Dohromady tedy můžete slyšet více než 50 minut mých výtvorů. Aktivace tohoto módu je indikována inverzním písmenem R v běžícím textu dole.

O stáří tohoto dema svědčí i to, že je celé černobílé - to je kvůli tomu, že tehdy ještě barevné programy neexistovaly .. :-) .. ne, dělám si legraci - černobílé je proto, že jsem ho vyráběl na černobílé televizi a tak jsem tam žádné barvy nedával. Obdobně to vypadalo i s dalšími hrami, které jsem vždy až nakonec dobarvoval na barevné televizi. U tohoto dema jsem na to zapomněl.

Přeji Vám příjemný poslech...