DOWNLOAD 24 jehličkové tiskárny

Antonín Preclík

(výtah z dopisu adresovaného redakci)

Pro svoji práci používám počítač ATARI 800 XE s rozšířením o 256 Kb + Q-MEG + CENTRONICS, dále vlastním disketovou jednotku XF 551 a tiskárnu EPSON LQ-400 24 jehel. Tu nemám ale vybavenou českou znakovou sadou.

K tomu, že jsem se pustil do vlastní výroby tohoto programu mě dohnaly odpovědi z FLOPu. Na dotaz, jak to je s možností zabudování znakové sady do tiskárny, jsem byl požádán o zaslání selftestu tiskárny, což jsem udělal a po čase jsem dostal jako odpověď radu, že to mám řešit DOWNLOADem. Na další dotaz, zda by se nesehnal nějaký manuál či nějaké jiné informace o problematice DOWNLOADu mě odpověděli, že to mám řešit zabudováním české znakové sady do tiskárny. Tím taky moje dopisování skončilo.

Doufám že program není zase tak moc složitý, abych k němu musel psát nějaký dlouhý manuál. V programu je spousta zbytečných úkonů, ale dělal jsem jej skutečně za minimálních znalostí a musel jsem všechno zkoušet a stále něco opravovat a tak jsem nechal vypisovat na obrazovku různé pomocné informace (pomaloval jsem spoustu čtvečkovaného papíru) než jsem se dopracoval k tomuto výsledku.

Na důkaz, že tiskárna tímto programem naDOWNLOUDOvána funguje posílám vytištěné české texty z FLOPu 33. Použitý Čapek je z Flopu číslo 19 CAPD100.COM