Vážení čtenáři magazínu FLOPu

máme tady první podzimní číslo. Tedy za předpokladu, že vyjde v přibližně předpokládaném termínu.

U nás v redakci probíhají změny v zaměření kolegů redaktorů na typ počítače. Radek již delší dobu pracuje na svém výkonném PC, Honza prodal svoji disketovou jednotku a jen kousek ho dělí od nákupu obdobného stroje.

Naštěstí bariéra oddělující majitele různých druhů počítačů spočívá spíše v psychologii lidí než v samotné technice. Dokladem je i úvodní demo tohoto čísla. Není na něm sice nic zázračného, ale celé vzniklo pod volně šiřitelnou (PD) verzí PC Xformeru (to je ještě ne zcela plnohodnotná verze softwarového emulátoru Atari 800XL pro PC). Na skutečném ATARI se rozběhlo poprvé, až když byl virtuální disk natažen do emulátoru disketové jednotky spuštěného na mém MEGA STE. Trvalé propojení sériových portů obou strojů u mě doma je již delší dobu naprostou přirozeností. Samozřejmě veškeré texty od Radka byly napsány na PC, ale to není nic nového.

Přenositelnosti dat mezi velmi odlišnými počítači je věnována i druhá strana magazínu. Sice to zabírá hodně místa, ale zato jde o velmi zajímavou ukázku.

-ZB-