PRINT ON!

Jak tisknout na PC obrázky z ATARI ?

Nu, to je skutečně velmi zajímavý problém. Je docela pravděpodobné, že někde takové programy existují, protože různých programů spojujících nějak oba dva systémy existuje spousta, včetně emulátoru disketové jednotky a prohlížeče GIFů.

Protože ale v rukou takový program nemáme, musím poradit náhradní řešení. Například spíchnout si obyčejnou hardcopy pro GR.8, nebo si počkat, bude-li její řešení v Céčku jako praktická ukázka k mému kursu. A Céčko je přenositelné.

Horší by to bylo s požadavkem na současné zobrazování obrázku na PC. To sám nezvládnu, zapojit by se museli nějací znalci PC. (například redaktor Jirka)

Po několika dnech přemýšlení mě napadlo jiné, a to geniálně jednoduché řešení. Je-li problém čistě v tom, že jehličková tiskárna je jakýmsi omylem připojena na PC, zatímco u ATARI chybí, stačí přece přenést na PC výstup z hardopírky a ten pak zkopírovat na port tiskárny. Na PC musí být vypnuté všechny filtry, jinak se tisk zhroutí !

Výhody: nemusí se vytvářet nový program pro PC, použít se dají různé druhy grafik a i velikostí obrázků.

Hardopírka musí ale umožňovat tisk do souboru, nebo ji musí alespoň uživatel oblafnout a tisk si přesměrovat. (pomocí tabulky zařízení, ale ne u všech programů to jde)

-ZB-