OUR5OFT demo

Na první pohled je to demo jako každé jiné, ale pokud aspoň trošku vidíte do hardware schopností Atari, pak zjistíte, že toto demo předvádí (dá-li se to tak nazvat:) "nadpřirozené" věci. Pokud umíte anglicky, vydržte a přečtěte si texty, které se v průběhu dema ukazují, autor Vás bude na jednotlivé nadpřirozenosti sám upozorňovat. Toto demo jsme získali z "internetovského" archívu demonstračních programů. I když není z nejnovějších, naše redakce ho nikdy předtím neviděla a shodli jsme se na tom, že Vám ho také musíme ukázat.

Ty, kteří anglicky neumí, bych rád informoval sám.

Hlavní podstatou tohoto dema je část obrazovky, na které jsou VEDLE SEBE tři různé grafické módy. Podrobnějším zkoumáním sami uvidíte, že na jednom řádku jsou módy číslo 8 (nejjemnější monochromatický režim), dále pak 9 (tj. 16-ti odstínová grafika) a v pravé části je mód 15 (čtyřbarevný).

Jak většinu lidí napadne jako první, jde asi o nějaké podložení PM grafikou - ale ouha, po chvíli se objeví ještě nápis, který drze přeletuje nad těmito všemi módy. Ano, teprve nyní se nám ukázala PM grafika. Já (a zbytek redakce) jsem tím byl trochu vyveden z míry, neboť jsem si myslel, že už vím o "osmistovce" všechno. Nevěděl jsem. Nějakou chvíli jsme o tomhle demu diskutovali a teoretické řešení nenašli. Jirka Svoboda sice s jistým nápadem přišel, ale tento nápad řešil pouze něco.

Doma jsem si sedl k počítači, zkoušel jsem všechno možné a .. Dokázal jsem to taky! Byl jsem z toho trochu v šoku. Vždyť teoreticky nic takového udělat nelze. Je to snad nějaká souhra náhod nebo co, ale funguje to...

Nyní asi očekáváte, že Vám vysvětlím, jak takové "kouzlo" udělat. Ne, neřeknu. Nechci Vás zbavit možnosti, abyste na to přišli sami. Ta radost, až se Vám to podaří, rozhodně stojí za to...

(A kdyby se Vám to nepodařilo, aspoň si opravíte svou domněnku, že víte o Atari už úplně všechno.)

-RŠ-