Jak připojit ATARI na BTV SALORA, který má zásuvku SCART a na ní RGB ? (Tyto signály na počítači zřejmě vyvedeny nejsou.)

RGB sice skutečně na malém ATARI chybí, ale máme na konektoru videosignál nazvaný v naší dokumentaci složitě, asi jako úplný obrazový signál.

V každém konektoru SCART na televizi je (měl by být) zapojený videovstup a audio vstup, na které se připojí odpovídající signály z konektoru počítače. Videosignál je na kolíčku č.4, zvukový standartně na č.3. Zkontrolujte si to ale raději v dokumentaci k počítači.

Připojení na videovstup není sice RGB, ale je o moc lepší než anténní vstup. Sám to používám již několik roků a dnes ohrnuji nos nad kvalitou obrazu hnaného přes anténu.

Popis normy konektoru SCART nemám po ruce, popíši proto alespoň vývody podle dokumentace k televizi DIADEM.

   1.  Audio výstup R
   2.  Audio vstup R
   3.  Audio výstup L
   4.  Zem (zvuk)
   5.  B (zem)
   6.  Audio vstup L
   7.  B vstup
   8.  Spínací signál (TV/monitor)
   9.  G (zem)
  10.  neobsazeno
  11.  G vstup
  12.  neobsazeno
  13.  R (zem)
  14.  Zem (I2C)
  15.  R vstup
  16.  Zatemění, vstup pro spínací signál RGB
  17.  video výstup (zem)
  18.  video vstup (zem)
  19.  video výstup
  20.  video vstup
  21.  Stínění (zem)

Tento stručný přehled vývodů nenahradí důkladný popis signálů konektorů a tak zde řada věcí zůstává neznámých.

Doporučuji zjistit si v první řadě, který audio (zvukový) vstup je použitý u monofonní televize a ten použít. Videovstup by měl být jednoznačný.

V konektoru je také zabudován signál pro přepínání mezi televizí a signálem video, jeho použití je nejasné. Snad se prostě spíná č.8 na zem, ale to by chtělo nejdříve si ověřit. Sám jsem po tom zatím nepátral, protože používám přepínání zabudované v ovladači televize.

Dotazů nám přišlo více, ale ostatní nemám ještě zpracované, s některými si nevím vůbec rady a proto jsem je přemístil do inzerce.

-ZB-