JURASSIS PARK II

SATANTRONIC

SATANTRONIC je sdružení aktivních programátorů - kazetářů - z Košic. O jejich činnosti jsem se dozvěděl loni z několika jejich DEMO programů a letos přímo od pramene, když si u Radka objednávali soubor NATURIX-GUNHEAD.

Ohlašovali brzké dokončení nové hry, tak jsem si ji objednal a rovnou poslal peníze z radosti, že se něco děje. Balíček mi přišel hned po dokončení hry a proto můžu popsat horkou novinku.

Hlavní částí zásilky je kazeta, na níž je z první strany nahraná loňská hra MAGIC WORLD, z druhé nová JURASSIC PARK 2. V šechno je nahrávané dvakrát za sebou pro zálohování, přiložený je lístek s obsahem i otáčkami. Kazeta je 60 minutová RAKS.

V průvodním dopise je zmínka o vzrůstu původní ceny 140 Kč na 160 Kč vinou zdražení kazet. Nebýt poštovné tak drahé, bylo by lepší poslat si vlastní kazetu.

Hra MAGIC WORLD je prvním větším produktem autorů. Vznikla a prodávala se v roce 1994. Je v kopírovatelném formátu a autoři se zmiňují o případech častého pirátění. Rozšíření hry je snad důvodem pro její přibalení k nové zdarma, tím se však nestává volně šiřitelná ! Je pro ni přiložený několika stránkový tištěný popis formou příběhu, z něhož zřejmě hráč musí čerpat triky na řešení hry.

Po nahrátí se objeví po úvodním obrázku první obrazovka s prolézacím "lešením". Postavička je zřejmě tříbarevné PMG, lešení je v jednobarevném několikaodstínovém provedení. Působí na mě dost chudě. Moc daleko jsem nedošel, nejsem pařan a nechtělo se mi přemýšlet nad možnými postupy.

Nová hra Jurský park 2 nepoužívá tištěný manuál, informace jsou napsány přímo v první části nahrávky. Smůla pro piráty - hra je v nekopírovatelném formátu. Smůla i pro disketáře - jsou tak mimo. Přesto jsem se rozhodl dát informaci do našeho zpravodaje, protože to povzbudí, vědět, že se na ATARI něco ještě děje.

Popsat hru nemůžu, protože jsem ji nehrál, je na mě moc těžká. Ale první obrazovka se mi moc líbila graficky. Zpracování o hodně hezčí než u první hry, je vidět znatelný růst autorů.

Uvažoval jsem o umístění nějakého dema do FLOPU, ale ty co mám doma jsou již zastaralá. Nic není ale ztraceno, protože sami autoři se něco dozvěděli o existenci magazínu FLOP a nabízeli různé věci. Společně se můžeme těšit.

Kontaktní adresa:

     Ľubo Roba
     Poste restante
     Pošta 1
040 01  Košice
     SLOVENSKO