1995   1995   1995   1995   1995   1995
 FLOP 33   FLOP 33   FLOP 33   FLOP 33
   ---------------------------------

Vážení ataristé,

držíte v rukou první číslo magazínu FLOP ročník 1995, právě toho, který podle výhledu minulého léta již neměl vůbec existovat !!

V době plánovaného (původně) termínu vydání čísla 33 jsme měli méně než poloviční stav předplatitelů, protože asi deset přihlášených zatím neposlalo peníze. Z toho jsme byli mírně zvladlí, naštěstí se situace během dvou týdnů zlepšila - přihlášení zaplatili a zájem projevili i jiní, takže máme nadpoloviční stav. Není to žádná sláva, ale stálo to za přepsání původního pesimistického textu úvodníku.

Pro naši prostějovskou redakci znamená toto číslo vytvoření celého ročníku magazínu, protože to první minulého roku (27) dělal ještě předchozí redaktor Petr Vojtašek. Nechci tady slibovat žádné úžasné a nevídané věci pro rozjetý ročník, protože úroveň magazínu je závislá jen na našich omezených možnostech a Vašich příspěvcích.

Příští číslo bude pravděpodobně ovlivněno závěrem studia Honzy a ukončováním předposledního ročníku Radka. Buď se vydání hodně opozdí, nebo se vytvoří jen z Vašich příspěvků.

Příspěvky zůstávají stále dobrovolné, to znamená nehonorované. Jako určité ocenění můžu však při vracení diskety na ni nahrát libovolné starší číslo FLOPu nebo cokoliv jiného. Některým z Vás jsem již loni posílal diskety s programy podle mého vlastního výběru.

Vaším oceněním naší práce jsou mimo zaplaceného magazínu i Vaše dopisy, které my všichni v redakci rádi dostáváme a čteme.

Ohledně nakládání s Vašimi příspěvky máme jeden přímo etický problém. Naši redakční programátoři - studenti VŠ - vědí v řadě případů jak Vaše programy vylepšit, zkrátit, zrychlit. Jejich nápady by bylo možné dávat do článků obsahujících tipy a rady pro programátory samouky.

Doposud jsme se zatím k tomu neodhodlali ve strachu z nepříznivého dopadu na autory příspěvků. Nechceme také vypadat jako nějací vejtahové, či co. Proto žádám ty z Vás, kterým by poznámky k programům nevadily, aby připsali při zasílání příspěvků i svůj souhlas.

redakce