Ohlasy Ohlasy Ohlasy

Kdo a kde mi opraví tiskárničku BT-100 ? Cívka s jehlou ani nepozná doraz.

V. Toman

Myslím si, že opravář firmy FLOP v Rožnově jistě umí spravit i tyto tiskárny. Zásilka s disketou a dotazem mi však přišla právě den poté, co jsem se vrátil z pracovní návštěvy Rožnova, proto nemůžu tvrdit nic najisto.

Mám naštěstí náhradní řešení pro případ že by to v Rožnově nevyšlo. Dohodl jsem se s kolegou z Prostějova, že by si našel čas a provedl opravu sám. Nedávno si za laciný peníz koupil nefunkční vrak a uvedl jej do funkčního vraku. Radím tedy poslat tiskárnu na moji adresu a já už ji odvezu do Rožnova nebo nechám zpravit tady.

Hra STAR RAIDERS II je docela hezká střílečka, ale je vůbec něco cílem hráče, mimo té střelby ?

Z. Říčař

Nejsme právě povolaní odpovídat na takové dotazy, protože nejsme zkušení pařani. Podle našeho mínění jiný cíl hry není, ale možná některý náš čtenář bude vědět víc a ozve se.

Všem našim čtenářům chci adresovat dotaz týkající se starých počítačů ROBOTRON. (systém UNIX) Obrátili se na nás již dva ataristé - kazetáři - a současní majitelé tohoto systému. Rádi by nějak využili jejich disketové mechaniky.

Asi těžko bude existovat emulátor ATARI disketové mechaniky fungující na Robotronu, ale měl by být možný alespoň přenos dat po sériové lince. Někde jsem dokonce na disketách viděl programy vzahující se nějak k UNIXu, ale jejich účel a použití mi bylo neznámé.

Možná bude někdo z Vás vědět víc.

-ZB-