Vážení ataristé,

vítáme čtenáře při prohlížení předposledního čísla tohoto ročníku. Přejeme si, aby nebylo předposlední už vůbec.

Našemu magazínu hrozí totiž záhuba. Důvodem je neustálé snižování počtu platících čtenářů.

Magazín měl nejvíce odběratelů řádově málo stovek. Hranice prodělečnosti je asi sto předplatitelů při současných cenách. Poštovné je samozřejmě na jedno číslo stejné, ale je tady řada položek, které se rozpočítávají.

Letošní ročník začínal s podlimitním stavem platících čtenářů, časem se to nějak urovnalo. Vzhledem k vývoji vedení firmy FLOP Rožnov nepředpokládá vydávání dalšího ročíku magazínu. Není to ale závěrečné slovo, všechno závisí na počtu předplatitelů. Proto věnujte pozornost článku FLOP95.CAP, skutečně závisí další výjvoj jen na Vás !

A teď trochu veseleji. Do redakce nám začala přicházet trochu pravidelněji pošta s ohlasy na náš magazín. Máme z toho radost, a také máme o čem psát do rubriky OHLASY.CAP. Zatím nejvíce dotazů se týká používání tiskáren, půjde-li to tak dál, bude snad vhodné založit pro tuto problematiku zvláštní rubriku.

Samotné ohlasy k obsahu magazínu jsou kladné i záporné, v přibližně stejném množství. Stálým pisatelům odpovídáme zatím i individuálně, zatím jich není tolik.

Sem do úvodníku chci zařadit odpověď na otázky týkající se členů redakce a pisatele článku Compresscopy.

První osobou, která dostává do ruky Vaše zásilky adresované firmě FLOP Rožnov sekretářka firmy. Zveřejnili jsme objednávky Compresscopy, aniž jsme jí věc vysvětlili nebo se jenom zmínili. Takže skutečně není její vina, že na telefonické dotazy nevěděla co má odpovídat. Tímto se veřejně omlouváme.

Některým čtenářům není jasné složení prostějovské redakce. Tedy stručně:

Zdeněk Burian (ZB) - zabývá se hlavně přípravou textů. Pokud jsou tedy nějaké nepodepsané články psané v první osobě, budou nejspíše jeho.

Honza Walla (JW) - dalo by se říci technický redaktor. Zabývá se tříděním příspěvků a kompletací celého FLOPu. Byl s ním zveřejněn rozhovor - FLOP 28.

Radek Štěrba (RŠ) - původně jsme jej brali jen jako externího spolupracovníka. Přináší hudby, zajímavé programy a vůbec. I s Radkem jste se mohli seznámit prostřednictvím rozhovoru ve FLOPu 30. Dodal bych jen, že k jeho počítači byla poprvé připojena disketová jednotka při práci na FLOPu č.30.

Adresy členů redakce není třeba shánět u vydavatele, protože je dáváme do každého našeho čísla. Připadá nám to tak prostě správné. V tom budeme pokračovat a také věnujeme pozornost podpisům za každým svým článkem.

Na závěr ještě uvedu příznivou zprávu o aktivitě prostějovského amigisty Jiřího Svobody (občas se objeví i zkratka JS). Svojí pílí aspiruje na označení externí spolupracovník. Jeho příspěvky bereme již jako vlastní. Na svém počítacím stroji AMIGA 1200 připravuje texty, obrázky, programy ve strojáku, BASICu, které přenáší pomocí mého ST, nyní již vlastním způsobem, na malé ATARI. My ostatní si samozřejmě děláme srandu a vyslovujeme dohady, kdy že si opatří opět skvělý osmibiťák.

redakce