Radek Štěrba, RASTER

Hlavolam X (pro X=1,2,a možná i ..)

Honzův nápad se založením rubriky "Hlavolamy" se mi velice líbí. Protože jsem přesně nevěděl, co všechno tam chce uvádět, snažil jsem se vyrobit něco, čím bych také přispěl svou troškou do ohně (vlastně polínkem do mlýna).

Nenapadlo mě nic hloupějšího, než "zabavit" název jeho rubriky a spáchat logickou hru Hlavolam1. Aby to stálo za to, hned poté jsem stvořil Hlavolam2. Nedělám si iluze o "promakanosti" těchto dvou her. O grafické zpracování mi ani nešlo. Pokud se budete někdy nudit, zkuste si tyto hlavolamy poskládat.

Cíl hry i způsob ovládání je prostý:
Zaměřovačem se vždy přesunete nad uchopovací místo na kostce, stiskem fire kostku uchopíte. Nyní ji můžete přesunout na libovolné místo a opětovným stiskem fire ji pustit. Narozdíl od hmotného provedení hříček tohoto typu nelze přesunovat drženou kostku přes ostatní. Tento drobný, zdánlivě nepodstatný fakt, Vás však donutí trošku změnit strategii. Kdykoli během hry můžete stlačit ESC a tím se problémů s hledáním řešení zbavit (neboli hru opustit). Pokud se Vám podaří jednotlivými dílky zakrýt celou cílovou plochu, hra končí. Dozvíte se heslo, které si můžete zapsat - třeba se Vám bude (nebo taky ne) někdy hodit.

Pokud nebudou záporné ohlasy, vetřel bych se Honzovi do této rubriky i příště. Takže kdo chce, může se těšit na Hlavolam X (pro X=3,4). Budu se snažit, aby byly obtížnější než ty předchozí.

-RŠ-